Банер
Банер

 - Книгата на астроложката на сайтът „България без граници” Станка Ангелова ни показва как да яхнем щастието през идващите 12 месеца.

Станка Ангелова повече от три десетилетия чертае съдбините на хората и на страната ни. За първи път събра в книга пророчества, психологически съвети и любопитни факти за годината на Коня през миналото столетие и как тя може да промени живота на обикновения човек, както и на държавите.

Продължава...

В спортния уикенд: водна топка, парапланеризъм и художествена гимнастика

 Община Бургас кани бургазлии и гостите на града да посетят в почивните дни три големи турнира, които са част от нейния спортен календар.


* От 26 до 28 юли градът е домакин на Международен турнир по Водна топка „Купа Бургас 2013“, който ще се проведе в Плувен комплекс „Флора“.

Участващи отбори:

1. Черно море 1948 – гр. Варна
2. Черноморец – гр. Бургас
3. Велия – Гърция
4. УОРВВС Московски регион – Русия
5. Локомотив Н.Н. – гр. София

Програма 26.07.2013 г. /петък/

17.00 ч.
Черноморец – Локомотив Н.Н.
УОРВВС Москва – Велия

Програма 27.07.20013 г. /събота/

10.00 ч.
Велия – Черноморец
Черно море – Локомотив Н.Н,

17.30 ч.
УОРВВС Москва – Черно море
Локомотив Н.Н. – Велия

Програма 28.07.2013 г. /неделя/

09.30 ч.
Черно море – Велия
УОРВВС Москва – Черноморец

15.00 ч.
УОРВВС Москва – Локомотив
Черно море – Черноморец

28.07.2013 г. /неделя/ - 17.00 часа - Закриване на турнира


* Първо състезание по целно кацане в Бургас

Състезанието Целно Кацане "Бургас 2013" ще се проведе на 27 юли /събота/ и 28 юли /неделя - резервен състезателен ден/.
Стартовата точка се намира на територията на Морска Градина - Бургас, в близост до паметника на Петя Дубарова. Кацането ще бъде южно от заведение „Севастопол“ – Северен плаж Бургас.

Програма

26 юли (Петък)
Тренировъчен ден

27 юли (Събота)
- До 13:00 час - Заявки за участие и регистрация на състезателите на кацалката до заведение „Севастопол“ – Северен плаж Бургас
- 13:00 ч. - 13:30 ч. - Брифинг, теглене на жребий и откриване на състезанието
- 13:30 ч. - Транспорт до старта
- 14:00 ч. - Старт на състезател №1 в първа състезателна серия
- 20:00 ч. - Край на първия състезателен ден, брифинг.

28 юли (Неделя)
- 13:00 - 13:30 часа - Брифинг,
- 13:30 ч. - Транспорт до старта
- 14:00 ч. - Старт на поредния състезател
- 18:00 ч. - 20:00 ч. - Закриване на състезанието и награждаване.

Клуб по Парапланеризъм - Бургас отправя покана към всички, които имат желание да наблюдават или да се състезават в дисциплината Целно кацане.

* На 26 и 27 юли Бургас ще бъде домакин на 4-ти Международен Турнир по Художествена гимнастика „Морски грации“, който ще се проведе в спортна зала “Младост”.

В състезанието ще се включи Мария Матева, която ще представя България на Световното първенство в Киев от 27 август до 1 септември.

Програма

25. 07. 2013 г. (четвъртък), Спортна зала „Младост“

19.00 – техническа конференция
20.00 – съдийска конференция

26. 07. 2013 г. (Петък)
09.00 – 09.10 – кат. БЕБЕ (2008, 2007), N 1-4 – без уред

09.10 – 10.00 – кат. МИНИ (2006, 2005), N 1-23 – без уред или уред по избор

10.00 – 10.10 – Почивка

10.00 – 12.00 – ДЕЦА – инд. (2003 – 2004), N1-18 – без уред и уред по избор

12.00 – 12.10 – Почивка

12.10 – 13.00 – ДМВ 2002/2001 – N 1-26 - без уред, въже, обръч, топка.

13:00 – 13.30 – Откриване на МТ „МОРСКИ ГРАЦИИ” 2013 и НАГРАЖДАВАНЕ НА (2008, 2007), (2006, 2005), (2003 – 2004).

13.30–14.00 – Почивка

14.00 – 17.00 – ДМВ 2002/2001 – N 1-26 - без уред, въже, обръч, топка

17.00 – 17.20 – Почивка

17.20 - 19.00 - ДСВ 2000/99/98 – N 1- 17 - обръч, топка, бухалки, лента

19.00 – 19.10 – Почивка

19.10 – 20.10 – ЖЕНИ – N 1-6 - обръч, топка, бухалки, лента

27.07.2013г. /събота/

Финали – 10.00 ч.
Закриване и награждаване – 16.00 ч.

 

УЧАСТВАЩИ ОТБОРИ

1. RUSIA Г.„СМОЛЯНСК”
2. СК „БУБКА” УКРАЙНА ДОНЕЦК
3. ДЮСШ № 35
4. РОССИЯ ГОРОД ПЕТРОПАВЛОВСК-КАМЧАТСКИЙ
5. РОССИЯ, САНКТ-ПЕТЕРБУРГ, ПушкинскаяСДЮШОР
6. РУСИЯ МОСКВА
7. САЩ
8. ЧЕХИЯ
9. СДЮШОР МОСКВА 74
10. СЪРБИЯ - СК”РИТЪМ „
11. УКР.ДНЕПРОПЕТРОВСК
12. УКРАЙНА - МАРИОПОЛ
13. ШКОЛА N1, РОССИЯ
14. СК „ФЕНИКС“
15. СК „ГЪЛЪБОВО” ПЛОВДИВ
16. СК „ПЕРЛА” ПЛОВДИВ
17. СК ’’ОЛИМП- СТ.ЗАГОРА’’
18. СК “ГРАЦИЯ”ВАРНА
19. СК ”ТРАКИЯ ЕЛИТ” П-В
20. СК ”ВЕЛБЪЖД-„КЮСТЕНДИЛ”
21. СК „ОЛИМПИЯ 74“
22. РУСИЯ МОСКВА ШКОЛА 96
23. СК ”ФЕНИКС”
24. СК ”ЧАР”
Публикува : Виктория Милчева
Съобщи : Община Бургас