Банер
Банер

 Новата книга на  Станка Ангелова - астролог на сайта „България без граници”  - цена 6 лв., поръчка на тел. 0888262195.

 

Програма на XХI ДЖАЗ ФЕСТИВАЛ БАНСКО 2018


3 август, петък, 20:30 часа

Специална буги-вуги вечер
с Ладива (Швейцария) и
Аксел Цвингенбергер (Германия)
в салона на читалище „Н. Вапцаров“
(вход с билети)


XХI ДЖАЗ ФЕСТИВАЛ
БАНСКО 2018


ПРОГРАМА
4 – 11 АВГУСТ

СЦЕНА ПЛОЩАД „Н. ВАПЦАРОВ„ КОНЦЕРТИТЕ ЗАПОЧВАТ В 19.00 ч.


4 август – събота
1. Петя Буюклиева – вокал и Биг бенд Благоевград с диригент Борис Янев, гост - Весела Морова – вокал (България)
2. Киара Панкалди (Италия) - Киара Панкалди – вокал, Диего Фабрети – тромпет, Нико Менчи – пиано, Стéфано Сени – контрабас, Андреа Нунци – барабани
3. „ Dirty Purchase” (България) – Христослав Галилеев „Гальо“ – бас, Николай Данев – барабани, Людмил Стойнев – клавир, вокали, Амалия Ненова – вокал, Емил Минчев – вокал, Велислав Стоянов – тромбон, вокали, Михаил Йосифов – тромпет, вокали, Арно Гарофе Фара – саксофон, вокали, Stanley Stonks (Стоян Тончев) – китара, вокали, Йорук Еспарца – перкусии, специални ефекти

 

5 август – неделя
1. Нишвил Биг бенд с диригент Владан Караджов (Сърбия)
2. "Rumen Alexandrov ragtime band" (BG)
3. Джазбонс (Германия) – Клайв Фентън – тромпет, Кристоф Шнайхел – тромпет, Манфред Изенберг – кларинет, саксофон, Райн Колкман – бас, Доминик Михел – барабани, Райнхард Грийс – пиано, Манфред Шмелцер – тромбон, Юрген Ашоф – банджо, вокали, Х. Г. Реше - китара, вокали


6 август – понеделник

1. Indigo Kids (България) - Явор Велчев „Яви” - вокал, китара, Радослав Славчев „Riverman” - бас китара, Богомил Енчев - барабани, Димитър Горчаков - клавишни, Владислав Мичев – тромбон, тромпет
2. Надя Тончева & квартет „Латино джаз проект” (България) - Надя Тончева – вокал, Стоян Янкулов – барабани, Борислав Ясенов – флейта, Веселин Веселинов-Еко – бас, Павел Цонев – пиано
3. Уралски Диксиленд (Русия) - Валери Сундарев – китара, банджо, вокал, Виктор Риккер – барабани, Владимир Риккер – контрабас, туба, Наил Загидулин – тромбон, Дмитрий Перминов – саксофон, кларинет, Сергей Пенков – саксофон, кларинет, Иван Пона – тромпет, Константин Щеглов – пиано, Кристина Рижковская - вокал


7 август – вторник

1. Етно транс Дуо ( Швейцария / Русия) - Максим Анухин – гусли, дръмбой, вокал, Симон Вирш – кларинет, бас кларинет
2. Гердбенд (Германия) - Герд Байер – пиано, композиция, Марио Фадани – контрабас, електрическа бас китара, Дирик Шилген – барабани
3. Васил Петров – вокал & Ангел Заберски трио (България) - Ангел Заберски – пиано, Борис Таслев – контрабас, Стоян Янкулов - Стунджи – ударни
4. "Frank Solivan & Dirty Kitchen" (USA) i spezialen gost Lili Drumeva (BG)

8 август – сряда

1. Александрина Симеон квинтет със специален гост Бени Браун (Германия/България) - Александрина Симеон - вокали, музика, текстове, Даниел Марк Еберхард - пиано, синтезатор, аранжименти, Щефан Холщайн - кларинет, тенор – саксофон, Анди Бауер – бас, Том Щепих – барабани, Бени Браун - тромпет, флигорна
2. Ли Шаочуан квинтет (Китай) – Шаочуан Ли – тромпет, Шончуан Циян – китара, Цънцу Жън – вибрафон, Йон Хуан –Адам – контрабас, Йонгхън У - барабани
3. Дейвид Дауър трио (Великобритания) - Дейвид Дауър – пиано, Люк Фаулър – бас, Мат Фишер – барабани
4. “Джайв Ейсес” (Великобритания) – Йън Кларксън – вокал, тромпет, укулеле, Джон Фордам – тенор саксофон, кларинет, цигулка, Алекс Дъглас – тромбон, бонгоси, блус хармоника, Винс Хърли – пиано, Кен Смит – контрабас, Питър Хауъл - барабани


9 август – четвъртък

1. НАТО Джаз комбо (Белгия) - Иън Риктор-саксофон, Брайън Маки-бас, Питър Алисън – тромпет, Дейвид Нюкомб-барабани, Стивън Киркпатрик-тромбон, Тимъти Стюарт-пиано, клавиши, Амбър Гримс-вокал
2. Дмитрий Баевски квартет (САЩ ) - Дмитрий Баевски – алт-саксофон, Ив Бруки – китара, Фабиен Маркоз – бас, Бернд Райтер – барабани
3. Камелия Тодорова – вокал & Станислав Арабаджиев трио (България) – Станислав Арабаджиев –пиано, Димитър Сираков – контрабас, Никола Горялов – барабани
4. Джипски Кингс & Пако Балиардо (Франция) - Пако Балиардо - лидер на групата, Кема Балиардо –соло китара, Венсан - соло вокал, Мигел - китара и вокали, Абрахам - китара и вокали, Сони - китара, Хуан - барабани, Фред - клавишни, Антоан - бас

 

10 август - петък

1. Балаж Бади Ню квартет & Криста Почаи (Унгария) – Криста Почаи – вокал, Шандор „Шошо” Лакатош – саксофон, Дежьо Ола – пиано, Петер Ола – контрабас, Балаж Бади – барабани
2. Лиза Симон (САЩ) - Лиза Симон – вокал, Ервé Самб – китара, Реджи Уошингтън – бас китара, контрабас, Сони Трупе – барабани
3. Мат Бианко (Великобритания) – Себастиан де Кром - барабани, Джеф Гаскойн - бас, Греъм Харви - пиано, Дейв О’Хигинс - тенор / сопран саксофон, Мартин Шоу - тромпет, флигорна, Елизабет Трой - вокал


11 август – събота

1. Джук Джойнт Роялс (Австрия) - Ерих Хербст - пиано, вокал, Ваня Хайдукович - контрабас, бек вокал, Нина Дворак - алт саксофон, Шарка Бенедова - алт саксофон, Петер Хюбъл - баритон / тенор саксофон, Матиас Шварц - китара, вокал, Рaйнхард Длапа - барабани
2. Омар Хаким & Рейчъл Z (САЩ) - Омар Хаким – барабани, Рейчъл Z – клавиши, Линли Март – бас, Джей Си Майар – китара
3. Рут Колева Лайв бенд (България) - Рут Колева – вокал, Филип Александров – клавишни, Богомил Енчев – барабани, Светослав Неделчев – бас, Стоян Джаферов – китара, Арнау Фарас – саксофон

Организаторите си запазват правото
на промени в програмата !!!